Yıldız Tilbe hayranı olmak

Yıldız Tilbe hayranı olmak 1

Bu dünyada herkesi anlatan bir Yıldız Tilbe şarkısı olduğuna inanırım hep. Kolay değil! 1991 yılında başladığı serüvenine geçtiğimiz günlerde çıkardığı 18. albümüyle devam eden ve milyonlarca hayranı olan birinden bahsediyorum. O kadar şarkının içinde sizi anlatan bir tane mutlaka olmalı, buna şans vermeye ne dersiniz?


Yıldız Tilbe Bursa

Yazıyı okumaya başlamadan önce, marjinal bir şekilde bastırdığınız duygularınızı bir kenara bırakın. Kendimden bahsetmem gerekirse şuanki müzik arşivim neredeyse tamamen caz, klasik, enstrümental, slow ve pop ağırlıklı müziklerden oluşuyor, üstelik çoğu da yabancı. Bu tür müziklere ilgi duyan biri olarak müzik arşivimde geniş bir yer kaplayan kişi Yıldız Tilbe olduğuna göre, bu durum bir blog yazısı haline getirilmeliydi!

Benim Yıldız Tilbe farkındalığım 2002 yılında çıkardığı Haberin Olsun albümüyle oluşmaya başladı. O zamanların Kral TV’sindeki sıkıcı şarkılar arasında çıkan bu marjinal klip oldukça ilgimi çekmişti. Yani ilk kez 9 yaşında tanıştım Yıldız Tilbe ile.

Yıldız Tilbe Bursa Konseri - Fotoğraf: Mehmet Akif Gökmen

Müzik evrenseldir. Kimin söylediği değil, nasıl söylediği ve kulağımızın pasını nasıl sildiği önemlidir benim için. Kulağıma giren her Yıldız Tilbe tınısı beni başka diyarlara götürür hep. Eğer gerçekten kulağınızı verip melodilere odaklanırsanız, sizde de bu hayranlık başlayabilir.

Sizlere rehberlik edecek bir Spotify şarkı listesi hazırladım. Yıldız Tilbe’nin en çok sevdiğim şarkılarını bir araya getirdim. Belki çoğunu duydunuz, zaten çoğu başka sanatçılar tarafından tekrar yorumlandı. Hiç duymadığınız şarkılar listede çoğunlukta. Popüler şarkılarını beğenmiyorsanız, bence bu en iyilere göz atmalısınız.

O kadar seviyorum felan dedim ama henüz canlı performansını izleme fırsatım olmadı :) İstanbul’dayım, ama bir kere olsun canlı olarak göremedim kendisini. En kısa sürede gitmek istiyorum, ama konserine denk gelemiyorum. Sevgili Yıldız Tilbe, olur da bu yazıyı okursan; umarım bu hayranlığın hatırına bir güzellik yaparsın :

Bu yazıyla birlikte Yıldız Tilbe aracılığıyla birinize bile olsun aşk ve sevgiyi aşılayabildiysem, ne mutlu bana :) Sevgiyle kalın!

Ayrıca bu yazıda kullandığım fotoğraflar için, talebimi kırmayan fotoğraf sanatçısı Mehmet Akif Gökmen‘e teşekkür ederim!

Bu yazıya yorumunuzu bırakmak için buraya tıklayınız

Blogumun e-posta bültenine abone olun

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 5 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.

Yorum bırakın

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Fozdemir Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.