Fozdemir Blog
Yıldız Tilbe
Yıldız Tilbe
Anasayfa > Ruhumun Gıdası > Yıldız Tilbe bakın nasıl şöhret olmuş

Yıldız Tilbe bakın nasıl şöhret olmuş

Yıldız Tilbe’nin bu şöhret olduğu 4 dakikada neler yaşandığını ve nasıl şöhret olduğunu biliyor musunuz?

closeBu yazı 8 yıl 17 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Eğer yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen bana ulaşın!

Beni sıkı takip edenler, Yıldız Tilbe‘yi sevdiğimi de biliyorlardır :) Şarkılarıyla gönlümde küçük yaşlardan beri taht kuran Yıldız Tilbe‘nin Sezen Aksu‘nun şevkatli ellerinde şöhret olduğunu ve günümüzde yoğun hayran kitlesine sahip olduğunu duymuşsunuzdur.

Yıldız Tilbe’nin bu şöhret olduğu 4 dakikada neler yaşandığını ve nasıl şöhret olduğunu biliyor musunuz?

Sezen Aksu 1993 yılında düzenlediği özel programında, her ay yeni sesleri tanıtmak amacıyla İzmir’de tanıdığı Yıldız Tilbe’yi çağırmış ve ondan Zülüf türküsünü seslendirmesini istemiş. Türküyü olağanüstü bir ses rengiyle seslendiren Yıldız Tilbe‘nin şöhreti bu programın ardından iyice artmış.

Video 1993 yılından kalma olduğu için o dönemin dijital yayın şartlarına göre ses az olabilir. Bilgisayarınızın sesini izlerken en yüksek konuma getirmeniz önerilir!

Fatih Özdemir

Ben Fatih Özdemir, şu an ziyaret etmekte olduğunuz fozdemir.com’da 8 yıldır blog yazıyorum. Detaylı bilgi almak için "Hakkımda" bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

16 yorum

Yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Yeni Youtube kanalımı keşfettiniz mi?