Yıldız Tilbe bakın nasıl şöhret olmuş

Yıldız Tilbe bakın nasıl şöhret olmuş

Yıldız Tilbe
Yıldız Tilbe

Beni sıkı takip edenler, Yıldız Tilbe‘yi sevdiğimi de biliyorlardır :) Şarkılarıyla gönlümde küçük yaşlardan beri taht kuran Yıldız Tilbe‘nin Sezen Aksu‘nun şevkatli ellerinde şöhret olduğunu ve günümüzde yoğun hayran kitlesine sahip olduğunu duymuşsunuzdur.

Yıldız Tilbe’nin bu şöhret olduğu 4 dakikada neler yaşandığını ve nasıl şöhret olduğunu biliyor musunuz?

Sezen Aksu 1993 yılında düzenlediği özel programında, her ay yeni sesleri tanıtmak amacıyla İzmir’de tanıdığı Yıldız Tilbe’yi çağırmış ve ondan Zülüf türküsünü seslendirmesini istemiş. Türküyü olağanüstü bir ses rengiyle seslendiren Yıldız Tilbe‘nin şöhreti bu programın ardından iyice artmış.

Video 1993 yılından kalma olduğu için o dönemin dijital yayın şartlarına göre ses az olabilir. Bilgisayarınızın sesini izlerken en yüksek konuma getirmeniz önerilir!

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 10 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.
blank
Yazar:
Fatih Özdemir
Tartışmaya Katılın

17 yorum

Menü

Takipleşelim :)

Merhaba, ben Fatih Özdemir: Burada; deneyimlerimi, seyahatlerimi, araştırmalarımı, beğenilerimi ve eleştirilerimi sizler için arşivliyorum.

Hakkımda bilgi almak için buraya tıklayınız. Eğer sosyal medya hesaplarımdaki paylaşımlarımı takip etmek isterseniz;